Dzień Bezpiecznego Internetu w przedszkolu

W piątek 26 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ten ważny temat dotyczył również przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety czy laptopy. Głównym celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie dzieci na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Przedszkolaki poprzez zadania i wspólne zabawy dowiedziały się, co to jest Internet i sieć internetowa, do czego służy i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać. Jednym z elementów zajęć były 3 bajki profilaktyczne: „Papla”, „Bez kożuszka”, „Tajemniczy przyjaciel” z serii Owce w sieci. Uświadomiły one dzieciom, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń. Grupy starsze odwiedziła Pani Pedagog – Agata Kuśnierz, która zwróciła uwagę na konieczność zachowania ostrożności w kontaktach internetowych z innymi osobami. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego nie mogą podawać swoich danych, informacji o sobie i swoich bliskich, ani spotykać się z osobami poznanymi przez Internet i jakie to niesie zagrożenia.