Angielski w domu

Drodzy Rodzice,

Jako, że niestety nie możemy spotykać się w realu, musimy pracować z językiem angielskim zdalnie. Poniżej kilka propozycji:

https://elt.oup.com/parents/resources/oxfordparents/?itm_source=oup-elt-site&itm_medium=promo&itm_campaign=ww-oxford-parents&cc=pl&selLanguage=pl

Na tej stronie znajdą Państwo wiele propozycji zabaw i pomysłów, jak pomóc swojemu dziecku w nauce angielskiego w domu.

https://www.superkid.pl/jezyk-angielski

W tej sekcji znajdują się materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci – słówka z wymową, ułożone tematycznie, bardzo bogaty zestaw ćwiczeń do wydruku, utrwalających poznane słówka angielskie, wierszyki z polskim tłumaczeniem, piosenki, a nawet proste lekcje z zakresu gramatyki angielskiej i trudniejsze teksty dla dzieci bardziej zaawansowanych J

https://supersimple.com/super-simple-songs/

Super Simple Songs to kolekcja oryginalnych piosenek dla dzieci i klasycznych rymowanek. Wciągającą animacja, cudowna muzyką, którą dzieci uwielbiają śpiewać sprawia, że nauka jest prosta i przyjemna!

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/

Strona na której znajduje się wiele bezpłatnych gier online, animowanych piosenek, opowiadań i zajęć dla dzieci.

http://angielskiebajanie.pl/dla-dzieci/bajki/

Bajki – słuchowiska dla dzieci w wersji polsko-angielskiej. Polska opowieść z angielskimi dialogami to naturalny i prosty sposób nauki języka angielskiego, który pomaga dzieciom uczyć się całych wyrażeń, zwrotów, i nieświadomie „pochłaniać” język obcy.

http://angielskiebajanie.pl/angielskie-bajki-i-piosenki-youtube-bank/

Angielskie bajki i piosenki – bank tematyczny.

 

Pozdrawiam serdecznie i ściskam mocno moich małych uczniów

Nauczycielka języka angielskiego

Alina Maciołek