POMYSŁ NA NAUKĘ I ZABAWĘ W DOMU!!!

Drodzy rodzice!

W  związku z wydłużeniem czasu zamknięcia szkół i przedszkoli, jesteśmy  do Waszej dyspozycji  od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-13.00. Numery telefonów do nauczycielek znajdują się w zakładkach poszczególnych  grup. 

Ponieważ do Świąt Wielkanocnych  wszystkie placówki edukacyjne pozostają zamknięte i Wasze pociechy muszą zostać w domach poniżej zamieszczamy linki do stron internetowych z  gotowymi do druku kartami pracy, pomysłami na wspólne zabawy .

W poniższym wykazie znajdą Państwo podpowiedzi, jak kreatywnie i wesoło bawić się z dziećmi w domu, ale także materiały, które pozwolą zająć choć na chwilę czas Waszym pociechom, abyście mogli wykonywać swoje obowiązki.

Na poniższych stronach i blogach znajdują się nie tylko propozycje zabaw, eksperymentów, ćwiczeń edukacyjnych, prac plastycznych, kart pracy, ale także gotowe materiały do pobrania i wydrukowania.

Dodatkowo od poniedziałku w zakładkach poszczególnych grup umieszczane będą krótkie zadania zgodne z tygodniową tematyką zajęć .

Na początek bardzo aktualna bajka „Bajka o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie” napisana przez psycholożkę Dorotę Bródka.  Merytorycznie wspomogła ją psycholożka dziecięca Aleksandra Krysiewicz.

https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/8b/08/5e6f51705416d_z.pdf?1584353648&fbclid=IwAR1asAi095D01obn92V_Lpl-1J-8Yh-sxrs8I1rg9Ngn_S_0roW7yFTQ6r0

 

http://maluchwdomu.pl/

www.pisupisu.pl

https://www.matzoo.pl

https://www.kolorowe-obrazki.pl/

http://www.kreatywniewdomu.pl

https://czasdzieci.pl/rzeszow/

https://domologo.pl – portal z ćwiczeniami logopedycznymi

Doświadczenia  Maly_Badacz.doc

https://szaloneliczby.pl/przedszkole

https://eduzabawy.com/generatory/.

https://eduzabawy.com/karty_pracy/

Grafomotoryka_4latkow_-_Ćwiczenia_i_wzory.pdf

Grafomotoryka_3-latkow.rar

Labirynty

Zabawy matematyczne – Liczenie_klamerek_do_bielizny.

Rysowanie_oburącz

https://www.facebook.com/groups/UczymyDzieciProgramowac/files/

https://sieciaki.pl/dla-rodzicow-i-nauczycieli