Projekt „Biblioteka przedszkolaka” w grupie Tygryski

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
W. Szymborska

Grupa Tygryski rozpoczęła realizację projektu „Biblioteka przedszkolaka” którego celem jest rozwijanie nawyków czytelniczych u dzieci przedszkolnych.

Pierwszym działaniem w ramach projektu były warsztaty dla dzieci czyli spotkanie z autorem Panem Łukaszem Dębskim. Pan Łukasz zachęcał dzieci do czytania książek wspólnie z rodzicami czy babciami i dziadkami. Po krótce przedstawił dzieciom kilka nowych pozycji, a następnie przeczytał książkę wskazaną przez dzieci. Była to” Legenda o psiej wierności. Dżok”. Po przeczytaniu dzieci otrzymały dużą kartę pracy. Aby ją uzupełnić przedszkolaki musiały pobudzić swoją wyobraźnię i kreatywność. Atrakcyjność prowadzonych warsztatów podnosiły „Okulary do słuchania”, które otrzymało każde dziecko. Skupienie było niesamowite. Dzieci również stworzyły swój portret wykorzystując farby i pieczątki. W trakcie warsztatów dzieci otrzymały kuferek z nowymi i ciekawymi pozycjami książkowymi, które wzbogaciły naszą przedszkolną biblioteczkę. Są to nowości wydawnicze oraz klasyka w atrakcyjnym wydaniu. Dziękujemy Fundacji Burza Mózgów oraz Panu Łukaszowi- autorowi książek dla dzieci i młodzieży za wartościowe spotkanie i podniesienie naszych kompetencji w zakresie edukacji literackiej.