Tydzień Języka Angielskiego

W dniach od 25.04 – 29.04 w naszym przedszkolu odbyło się wydarzenie pod hasłem: „Tydzień Języka angielskiego”, którego celem było zapoznanie z symbolami i kulturą Wielkiej Brytanii. W zajęciach wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne.
Wspólne poznawanie rozpoczęło się od rozmowy na temat języka angielskiego. Dzieci dowiedziały się, że jest to język międzynarodowy, umożliwiający komunikację w wielu krajach na świecie. Następnie przedszkolaki dowiedziały się gdzie leży Wielka Brytania, odnalazły ją na mapie, szacowały czy to daleko od Polski i jakimi środkami transportu można się tam dostać. Wszystkie dzieci poznały flagę wyspiarskiego państwa, wymieniły kolory z jakich się składa, wysłuchały historii powstania flagi. Dzieci poznały jakimi pieniędzmi posługują się mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Już wiedzą, że to funty. Na koniec wykonały dowolną techniką prace plastyczne, które przedstawiały flagę Wielkiej Brytanii.

W kolejnych dniach starszaki i maluszki poznawały bliżej Zjednoczone Królestwo – głównie jego stolicę, czyli Londyn. Dowiedziały się, że mogą podróżować po Londynie dwupiętrowymi autobusami, które również są symbolem tego miasta. Przedszkolaki poznały historię związaną z wieżą zegarową Big Ben, podziwiały most zwodzony Tower Bridge, koło obserwacyjne London Eye, średniowieczną twierdzę Tower of London. Rozpoznały na ilustracji brytyjską królową Elżbietę II, która w tym roku skończyła 96 lat! Dowiedziały się dużo ciekawych informacji i ciekawostek na temat królowej. Oglądały także rezydencję monarchów – pałac Buckingham i zaznajomiły się z brytyjską tradycją picia herbaty. Omówiliśmy wraz z dziećmi części ubioru stacjonujących pod pałacem gwardzistów. Uwagę najmłodszych przykuły wysokie czapki żołnierzy. Dzieciom bardzo spodobały się niegdyś popularne, publiczne budki telefoniczne w czerwonym kolorze. Najwięcej emocji wśród najmłodszych wywołało londyńskie Muzeum Historii Naturalnej. Przedszkolaki obejrzały krótki film przedstawiający muzealne eksponaty i galerię dinozaurów, gdzie można zobaczyć model ruszającego się, ogromnego Tyrannosaurus rexa. Nie zabrakło również lubianego przez dzieci i bardzo popularnego w Anglii misia Paddingtona. Dzieci podsumowywały zdobytą wiedzę biorąc udział w różnych konkursach, zabawach i quizach. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, odpowiadając na trudne pytania.