Dzień Bibliotekarza

Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Tradycyjnie na początku miesiąca obchodzony jest Tydzień Bibliotek, zainagurowany Dniem Bibliotekarza, który obchodzimy 8 maja. Z tej okazji najstarsze grupy przedszkolne „Pszczółki”, „Tygryski” oraz „Żuczki” wybrały się na lekcję biblioteczną do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Błażowej. Przedszkolaki w trakcie zajęć prowadzonych przez Panią Anię poznały na czym polega praca w bibliotece, jakie książki znajdują się na półkach i regałach, co trzeba zrobić aby zostać pełnoprawnym czytelnikiem, który dba o książki. Dzieci rozwiązywały również quiz dotyczący postaci z bajek, z którym świetnie sobie poradziły, co świadczy o tym, że słuchają bądź czytają wiele bajek. Przedszkolaki w ramach podziękowania za wartościową lekcję wręczyły drobny upominek, złożyły własnoręcznie pamiątkowe autografy oraz pięknie wyrecytowały przygotowane wiersze i zaśpiewały piosenki. Na koniec zwiedziły oddział dla dzieci oraz wypożyczyły książki, które zabrały ze sobą do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy Pani Ani za zaproszenie! Z okazji Dnia Bibliotekarza życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości i twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa.