Spotkanie z Pszczelarzem

Organizacja życia pszczół w ulu, hierarchia i podział zadań to zagadnienie bardzo ciekawe i tajemnicze. O tym jak wygląda codzienność w ulu nasze przedszkolaki dowiedziały się w czasie spotkania z Panem Józefem – lokalnym pszczelarzem a zarazem wielkim pasjonatem pszczół.W czasie spotkania dzieci poznały wygląd uli, mogły zobaczyć wnętrze, dowiedzieć się do czego służą poszczególne elementy ich wyposażenia. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są etapy rozwoju pszczoły, oraz jaką rolę w ulu pełni matka, kim jest truteń, kto informuje pszczoły gdzie kwitną kwiaty itp. Miały również możliwość zobaczenia prawdziwych żywych pszczółek oraz niektórych narzędzi niezbędnych w pracy pszczelarza. Chętne dzieci mogły nawet wcielić się w jego rolę przymierzając ubranie zakładane przed wejściem do pasieki oraz wytwarzając prawdziwy dym „podkurzaczem”. Pan pszczelarz mówił również o różnych rodzajach miodu oraz jego właściwościach leczniczych. Smak miodu poznały wszystkie dzieci oraz cały personel przedszkola, bowiem spotkanie kończyła degustacja miodu w salach przedszkolnych. Serdecznie dziękujemy za piękną i wartościową lekcję przyrody!