Wycieczka do Zagrody „Szmer”

24 maja 2022 r. dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych, tj. ,,Misie’’, ,,Słoneczka’’, ,,Krasnalki’’ i ,,Króliczki’’ wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Zagrody ,,Szmer’’ w Godowej. Celem naszej wyprawy była wspólna zabawa, zdobywanie wiedzy proekologicznej oraz nabywanie nowych umiejętności. W trakcie pobytu w zagrodzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z pracą farmera, poznały budowę ula i zasady hodowli pszczół. Zobaczyły niektóre zwierzęta hodowlane na wsi (konie, kozy, owce, króliki) oraz uczestniczyły w ich karmieniu. Szczególną atrakcją okazała się jednak przejażdżka bryczką  oraz pociągiem  kołowym na terenie zagrody. Wiele radości sprawiło dzieciom również sadzenie pomidorów i lepienie z gliny. Własnoręcznie posadzone pomidorki oraz gliniane rzeźby dzieciaki zabrały na pamiątkę do swoich domów. Ci, którym nie zabrakło sił, mogli się pobawić na wyjątkowym drewnianym placu zabaw. Dzień wycieczki był pełen wrażeń i na pewno na długi czas zapadnie w pamięci naszym najmłodszym przedszkolakom!